Alternative content

Get Adobe Flash player

Wiadomości PAP

Strona Gminy Siemyśl
Drukuj
VIII sesja Rady Gminy


Dnia 30 maja 2011 r. odbyła się VIII sesja Rady Gminy Siemyśl.
Na sesji tej Rada Gminy podjęła następujące uchwały:
- w sprawie zmian w budżecie Gminy Siemyśl na 2011 r.,
- w sprawie górnych stawek opłat ponoszonych przez właścicieli nieruchomości za usługi w zakresie odbierania odpadów komunalnych oraz opróżniania zbiorników bezodpływowych na terenie Gminy Siemyśl,
- w sprawie uchwalenia Programu oczyszczania Gminy Siemyśl z azbestu na lata 2011 – 2032,
- w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Powiatu Kołobrzeskiego,
- w sprawie udzielenia pomocy rzeczowej dla Powiatu Kołobrzeskiego na realizację zadania publicznego,
- w sprawie wyrażenia zgody na udzielenie bonifikaty od ceny nieruchomości.

 
Drukuj
Informacja PPIS

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kołobrzegu, w związku z wystąpieniem na terenie Niemiec zachorowań wywołanych przez bakterie E.coli z grupy enterokrwotocznych (EHEC), na podstawie pisma Głównego Inspektora Sanitarnego poinformował, że Instytut im. Roberta Kocha ostrzega przed spożywaniem warzyw pochodzących z północnych Niemiec: pomidorów, ogórków i sałat. Niektórzy eksperci są zdania, że pakowane hermetycznie sałaty są prawdopodobnie źródłem, z którego pochodzą groźne bakterie EHEC. W dalszym ciągu są prowadzone bardzo intensywne badania.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kołobrzegu zaleca ponadto zachowanie wszelkich zasad higieny i bardzo staranne mycie wszystkich warzyw i owoców przed ich spożyciem.

 
Drukuj

pip

 
Drukuj
rol 

 
Drukuj
Wystawa prac I Gminnego Przeglądu Twórczości Nieprofesjonalnej

Dnia 20 maja 2011 r. w sali wiejskiej w Charzynie odbył się wernisaż wystawy prac I Gminnego Przeglądu Twórczości Nieprofesjonalnej.

 

Więcej…
 
Drukuj
Dotacje na inwestycje związane z ochroną środowiska

Uchwałą Nr VII/55/2011 Rady Powiatu w Kołobrzegu z dnia 6 maja 2011 r. uchwalono regulamin udzielania dotacji na inwestycje związane z demontażem pokryć dachowych zawierających elementy azbestowe z budynków położonych na terenie powiatu kołobrzeskiego.

Uchwałą Nr VII/56/2011 Rady Powiatu w Kołobrzegu z dnia 6 maja 2011 r. uchwalono regulamin udzielania dotacji do zakupu i montażu kolektorów słonecznych w budynkach mieszkalnych na terenie powiatu kołobrzeskiego.

Dokumenty dot. udzielania ww. dotacji (regulaminy i wnioski wraz z załącznikami) dostępne są w Urzędzie Gminy Siemyśl, w Wydziale Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Kołobrzegu z siedzibą przy ul. Grafitów 4-6 oraz stanowią KARTY USŁUG – Ochrona Środowiska - dostępne do pobrania ze strony internetowej powiatu -  www.powiat.kolobrzeg.pl.

 
« pierwszapoprzednia151152153154155156157158159160następnaostatnia »

Strona 151 z 168