1

Projekt „Pod biało-czerwoną”

Wójt Gminy Siemyśl zaprasza wszystkich mieszkańców Gminy Siemyśl do wzięcia udziału w akcji „Pod biało-czerwoną”. W ramach projektu Kancelaria Premiera sfinansuje zakup masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy przyłączą się do akcji.

Musimy zebrać co najmniej 100 deklaracji on-line.

Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online za pomocą strony internetowej, klikając w link  https://bialoczerwona.www.gov.pl/ Inicjatywa zakupu masztu i flagi dla gminy zależeć będzie bezpośrednio od mieszkańców.

Zaproponowany sposób zbiórki głosów poparcia online zakłada połączenie tradycji z nowoczesnością. Jest jednocześnie całkowicie bezpieczny dla chcących się zaangażować
w zbiórkę, co w dobie pandemii ma kluczowe znaczenie. 

Ile głosów potrzeba do realizacji projektu? Dla gmin do 20 tys. mieszkańców potrzeba co najmniej 100 podpisów. Oczywiście zachęcamy, by głosować jak najliczniej, ponieważ za wysoką frekwencję organizatorzy przewidzieli  nagrodę. 

 W formularzu wpisujemy imię i nazwisko oraz e-mail. Wybieramy województwo zachodniopomorskie oraz Gminę Siemyśl.

 Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.

Link do oddawania głosów poparcia:

https://bialoczerwona.www.gov.pl/