1

Dowozy na szczepienia przeciw COVID-19

Akcja szczepień dla seniorów rozpocznie się 25 stycznia 2021 r. 15 stycznia ruszają zapisy w ogólnopolskim rządowym systemie na szczepienia dla osób powyżej 80 roku życia. Od 22 stycznia rejestrować będą mogły się osoby, które skończyły 70 lat.

Rejestracja odbywa się na 3 sposoby (jest to system centralny – rządowy):

  • poprzez darmową, całodobową infolinię – 989
    Można to zrobić samodzielnie lub zapisać może ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer przyjdzie SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie
  • kontaktując się z wybranym punktem szczepień na swoim terenie
  • rejestrując się online na stronie: pacjent.gov.pl. Do e-Rejestracji na stronie www.pacjent.gov.pl konieczne jest posiadanie Profilu Zaufanego. Zaraz po dokonaniu rezerwacji przyjdzie powiadomienie SMS, a następnie ponowne przypomnienie o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

 

Transport i dodatkowa gminna infolinia

Gmina nie prowadzi zapisów na szczepienia. Zadaniem Gminy Siemyśl, które zostało zlecone przez Wojewodę Zachodniopomorskiego, jest zorganizowanie dowozu do punktu szczepień dla:

  • osób niepełnosprawnych – tj. posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami,
  • osób mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień.

Od piątku 15 stycznia  br.  uruchomiony zostanie w tym celu numer telefonu czynny  w godzinach pracy Urzędu Gminy Siemyśl –  tj.: poniedziałek w godz. 7:00 – 16:00, wtorek–czwartek w godz. 7:00 – 15:00, piątek w  godz. 7:00 – 14:00.

 NR TEL: 94 35 85 300

Pod tym numerem udzielane będą też ogólne, pozyskane ze stron rządowych informacje o programie szczepień. Pracownicy Urzędu Gminy Siemyśl obsługujący tę infolinię nie dokonują rejestracji na szczepienia oraz nie udzielają informacji medycznych dot. szczepień. Kolejność szczepień wskazana jest w Narodowym Programie Szczepień.

 

Adresy punktów szczepień:
https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/

 

Szczepienia powinny rozpocząć się 25 stycznia br. Jednak uzależnione jest to od terminów dostawy szczepionek do punktów szczepień. Stopniowo szczepionka przeciw COVID-19 będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym. Informacje na temat szczepień publikowane są na rządowej stronie internetowej:

www.gov.pl/web/szczepimysie/