Alternative content

Get Adobe Flash player

Wiadomości PAP

Strona Gminy Siemyśl
Drukuj

PUNKT INFORMACYJNO-KONSULTACYJNY O UZALEŻNIENIACH


Ośrodek Pomocy Społecznej w Siemyślu informuje, że uruchomiony został portal na stronie www.pogadaj.eu jako Punkt Informacyjno-Konsultacyjny o uzależnieniach i patologiach społecznych, w ramach którego można uzyskać wiedzę, poradę na temat problemów związanych z narkomanią, uzależnieniem od alkoholu i przemocy.

Osoby zainteresowane wchodząc na stronę www.pogadaj.eu mogą tam w tzw. oknie prywatnym porozmawiać ze specjalistą. Strona posiada także forum dyskusyjne dla internautów. Nie wychodząc z domu masz szanse podzielenia się swoimi problemami, uzyskania fachowej porady oraz pomocy prawnej i psychologicznej.

 
Drukuj

KOMUNIKAT POWIATOWEGO LEKARZA WETERYNARII


W związku z obowiązującymi przepisami dotyczącymi uboju zwierząt na użytek własny oraz o badaniu zwierząt (trzoda chlewna, nutria) w kierunku Trichinella (włośnica) i zgłaszania do biura powiatowego ARiMR informacji o zdjęciu ubitego zwierzęcia ze stanu gospodarstwa, od rolnika - właściciela zwierzęcia  - wymagane jest  przestrzeganie zasad zawartych w Komunikacie Powiatowego Lekarza Weterynarii.

ZOBACZ KOMUNIKAT

 
Drukuj
XVIII SESJA RADY GMINY

 

Dnia 29 lutego 2012 r. odbyła się sesja Rady Gminy Siemyśl. Na sesji tej Rada Gminy podjęła następujące uchwały:
- w sprawie zmian w budżecie Gminy Siemyśl na 2012 r.,
- zmieniająca uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu Gminy Siemyśl na 2012 r.,
- zmieniająca uchwałę w sprawie uchwalenia zmiany wieloletniej prognozy finansowej Gminy Siemyśl na lata 2012–2021,
- w sprawie uchylenia uchwały,
- w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych na terenie Gminy Siemyśl, warunków i zasad korzystania z nich oraz ustalenia stawki opłaty za korzystanie z tych przystanków,
- w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie na kolejny okres umów najmu na lokal użytkowy,
- w sprawie górnych stawek opłat ponoszonych przez właścicieli nieruchomości za usługi w zakresie odbierania odpadów komunalnych oraz opróżniania zbiorników bezodpływowych na terenie Gminy Siemyśl,
- w sprawie wyrażenia zgody na zbycie nieruchomości - 2 uchwały.

Zbiór uchwał Rady Gminy dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Siemyśl (http://bip.siemysl.pl).


 
Drukuj
brgBEZPIECZNE GOSPODARSTWO ROLNE 2012

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, już po raz X organizuje Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo  Rolne"   w  kategorii  podmiotów  prowadzących  indywidualną  działalność rolniczą. Do 16 marca 2012 r . Kasa  przyjmuje od zainteresowanych zgłoszenia udziału w Konkursie    na    formularzu    załączonym   do   regulaminu,  dostępnego   w   Placówkach Terenowych     i     Oddziałach    Regionalnych     KRUS   oraz    na   stronie    internetowej  www.krus.gov.pl.
 
Drukuj

ZAPROSZENIE DO KLUBU SENIORA


Ośrodek Pomocy Społecznej w Siemyślu zaprasza kobiety w wieku 55+ oraz mężczyzn w wieku 60+ do uczestnictwa w spotkaniach w ramach Klubu Seniora „Złota Jesień". Klub Seniora prowadzi m.in. zajęcia umuzykalniające, zatem wszystkie osoby lubiące śpiewać są bardzo mile widziane.

W miesiącu marcu Klub Seniora realizować będzie program pn. „Żyj zdrowo". Zapraszamy więc na dzień 1 marca 2012 r.  godz. 16.00 do Domu Kultury w Siemyślu na pogadankę z dietetykiem żywienia na temat zasad zdrowego odżywiania, zaś na dzień 15 marca 2012 r.  godz. 16 00 do Świetlicy Wiejskiej w Charzynie  na pokaz kulinarny.

 
Drukuj

BEZPŁATNE PORADY PRAWNE


Ośrodek Pomocy Społecznej w Siemyślu informuje, ze istnieje możliwość korzystania z porad prawnych w zakresie:
- prawa rodzinnego i opiekuńczego,
- zabezpieczenia społecznego,
- ochrony praw lokatorów.

Usługi prawne świadczone są w każdą środę (w dni robocze) w godz. 13.30-15.00 w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej.

Terminy korzystania z usług prawnych należy ustalać z pracownikami socjalnymi tut. Ośrodka.

 
« pierwszapoprzednia141142143144145146147148149150następnaostatnia »

Strona 148 z 179